„Polska myśl w rozwoju komputerów”
25 marzec 2015 – w Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, odbyła się, zorganizowana przez SITPF we współpracy z PAN, konferencja mgr inż. Elżbiety JEZIERSKIEJ-ZIEMKIEWICZ i mgr inż. Andrzeja ZIEMKIEWICZA pt. „Polska myśl w rozwoju komputerów”.Należy podkreślić, że Państwo Ziemkiewiczowie ukończyli sekcję Maszyn Matematycznych Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, pracowali w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie a w latach 1970-72, w zespole inż. Jacka Karpińskiego uczestniczyli w opracowaniu koncepcji, projektu i uruchomieniu minikomputera K202.
W dniu 27 października 2013, w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Paryżu, odbył się odczyt Profesora C. Pierre Zaleskiego na temat perspektyw rozwoju energii jądrowej.

